Aktualijos

Spausdinti

Keičiama vidaus vandenų uostų ir prieplaukų registravimo tvarka

2016-04-29

     Informuojame, kad nuo 2016 m. gegužės 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos vidaus vandenų transporto kodekso (toliau – Kodeksas) pakeitimai, reglamentuojantys vidaus vandenų uostų ir prieplaukų veiklą, registravimo ir priežiūros tvarką. 

     Kodeksas papildytas naujomis sąvokomis: ,,komercinė prieplauka“, ,,nekomercinė prieplauka“, plūduriuojančioji prieplauka“, stacionarioji prieplauka“, ,,vidaus vandenų uosto ar prieplaukos akvatorija“, ,,vidaus vandenų uosto ar stacionariosios prieplaukos teritorija“ ir ,,vidaus vandenų uosto ar prieplaukos valdytojas“.

     Kodekse konkrečiai nurodoma, kad būtent vidaus vandenų uostų ir komercinės paskirties prieplaukų savininkai (valdytojai) privalo užtikrinti visų vežėjų vienodas teises įplaukti (išplaukti) į (iš) prieplauką (-os), naudotis jų krantinėmis, kitais įrenginiais ir visomis logistinėmis priemonėmis, mokant su tuo susijusius mokesčius ir rinkliavas. Nekomercinės paskirties prieplaukoms šio reikalavimo atsisakyta, nes jos nevykdo ūkinės komercinės veiklos. Vežėjas sąlygas dėl įplaukimo į vidaus vandenų uostą ar komercinę prieplauką, naudojimosi vidaus vandenų uostu ar komercine prieplauka ir jų įrenginiais derina su vidaus vandenų uosto ir komercinės prieplaukos valdytoju.

     Kodekse nustatoma, kad Lietuvos saugios laivybos administracija nuo šiol registruoja tik valstybinės reikšmės vidaus vandenų keliuose steigiamus vidaus vandenų uostus ir komercines prieplaukas.

Atsižvelgus į tai, kad Kodekso 3 straipsnio 3 dalis nustato, jog vietinės reikšmės vidaus vandenų keliai ir jų infrastruktūra (hidrotechninių ir inžinerinių statinių kompleksas) nuosavybės teise priklauso savivaldybėms, įtvirtinta nauja nuostata, kad vidaus vandenų uostus ir komercines prieplaukas, steigiamas vietinės reikšmės vidaus vandenų keliuose ar kituose vandens telkiniuose, registruoja atitinkamos savivaldybės vykdomosios institucijos savivaldybės tarybos nustatyta tvarka.

     Kodekse taip pat įtvirtintos nuostatos, susijusios su vidaus vandenų uostų ir prieplaukų steigimu ir registravimu, atsisakymu registruoti, įspėjimu apie galimą registracijos sustabdymą, registracijos galiojimo sustabdymu, galiojimo sustabdymo panaikinimu ir galiojimo panaikinimu, ir nustatomi trumpi terminai, kurių laikantis turi būti atlikti šie veiksmai.

Su visomis Kodekso pakeitimo nuostatomis detaliau galite susipažinti čia:

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/f9558c10f28a11e5989ee743dd0efbb0

 
Informaciją atnaujino: Rasa Karnackienė, Planavimo ir informacijos valdymo skyrius
Informacija atnaujinta: 2016-04-29 14:57
 
 
 

Korupcijos prevencijos linija (8 800) 223 44

Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas - 188781973.
J. Janonio g. 24, 92251 Klaipėda. Tel. (370 46) 469 602, faks. (370 46) 469 600,
msa@msa.lt © Biudžetinė įstaiga Lietuvos saugios laivybos administracija.
Viso apsilankė7366894
Šiandien330
Dabar naršo48
 
Sprendimas: Fresh Media      Naudojama EasyWeb 3 sistema