Aktualijos

Spausdinti

Siūloma atsisakyti vidaus vandenyse plaukiojančių pramoginių laivų ir vandens motociklų techninės apžiūros

2015-10-30

      Remiantis LR vidaus vandenų laivų registro 2014 m. ir 2015 m. duomenimis, Lietuvos saugios laivybos administracija atliko maždaug 6 tūkstančius motorinių pramoginių laivų periodinių techninių apžiūrų per kalendorinius metus.

Šiuo metu LR vidaus vandenų laivų registre įregistruota apie 18000 motorinių pramoginių laivų ir apie 1250 vandens motociklų.

      Atsižvelgiant į techninių apžiūrų statistiką ir registro duomenis, galima teigti, kad iš 18000 motorinių pramoginių laivų navigacijos laikotarpiu eksploatuojama apie 6000 techniškai tvarkingų, o likusieji eksploatuojami arba užsienyje, arba pažeidžiant teisės aktų reikalavimus, arba iš viso nėra eksploatuojami. Iš 6000 pramoginių laivų, kuriems kasmet atliekamos techninės apžiūros, apie 5000 laivų plaukioja tik LR vidaus vandens telkiniuose, o dar apie 1000 laivų plaukia ir į jūros pakrančių vandenis.

     Atsižvelgdama į vartotojų lūkesčius, pastabas ir saugios laivybos požiūriu išanalizavusi Susisiekimo ministerijos vadovybės viziją, Lietuvos saugios laivybos administracija šiuo metu rengia pasiūlymus dėl Vidaus vandenų transporto kodekso pakeitimų, kuriais numatoma atsisakyti prievolės motorinių pramoginių laivų ir vandens motociklų savininkams, eksploatuojantiems laivus tik vidaus vandenyse, atlikti kasmetinę laivo techninę apžiūrą, deklaruojant laivo atitiktį techniniams ir saugaus plaukiojimo reikalavimams tiek elektroniniu, tiek ir „popieriniu“ būdu.

      Tokiu būdu pramoginių laivų ir vandens motociklų savininkams sumažės administracinė bei finansinė našta – nereikės mokėti valstybės rinkliavos už techninę apžiūrą, pristatyti laivų apžiūrai ir pan. Norintiems išplaukti į Baltijos jūrą (išskyrus vandens motociklus) ir naudojantiems laivus komerciniais tikslais, galimybės deklaruoti laivo atitiktį techniniams ir saugaus plaukiojimo reikalavimams nebus. Jie ir toliau privalės vadovautis šiuo metu galiojančia tvarka. Taip pat ir laivų savininkams, kuriems naujoji tvarka nebus priimtina, bus numatyta galimybė techninę apžiūrą atlikti įprasta tvarka.

      Šiam tikslui jau yra parengta deklaracijos forma, o iki metų pabaigos tikimasi parengti deklaravimo tvarkos aprašą ir atitinkamai modernizuoti LR vidaus vandenų laivų registrą.

Įgyvendinus šią naujovę, Lietuvos saugios laivybos administracijos prioritetu pramoginės laivybos srityje bus saugios laivybos kontrolė vidaus vandenų ir pakrančių plaukiojimo rajonuose.

 
Informaciją atnaujino: Rasa Karnackienė, Planavimo ir informacijos valdymo skyrius
Informacija atnaujinta: 2016-01-06 13:23
 
 
 

Korupcijos prevencijos linija (8 800) 223 44

Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas - 188781973.
J. Janonio g. 24, 92251 Klaipėda. Tel. (370 46) 469 602, faks. (370 46) 469 600,
msa@msa.lt © Biudžetinė įstaiga Lietuvos saugios laivybos administracija.
Viso apsilankė7366863
Šiandien299
Dabar naršo43
 
Sprendimas: Fresh Media      Naudojama EasyWeb 3 sistema