Įstaigos naujienos

Spausdinti

22-oji Baltijos šalių hidrografijos komisijos konferencija

2017-09-21

    Š. m. rugsėjo 19–21 dienomis Rostoke, Vokietijoje, pirmininkaujant mūsų šalies atstovams, vyko 22-oji Baltijos šalių hidrografijos komisijos konferencija (toliau – BSHC). Joje dalyvavo Tarptautinės hidrografijos organizacijos (toliau – IHO) generalinis sekretorius Mathias Jonas, Estijos, Danijos, Suomijos, Vokietijos, Latvijos, Lenkijos, Švedijos atstovai, stebėtojai George Elenbaas iš JAV karinio laivyno ir Jackie Sydenham iš Jungtinės Karalystės Hidrografijos tarnybos.

   Konferencijoje buvo aptarti įvairūs su hidrografija susiję klausimai, tarp jų praėjusios konferencijos uždavinių įgyvendinimo rezultatai, pristatytos kiekvienos šalies-dalyvės ataskaitos, Baltijos šalių batimetrinių duomenų bazės darbo grupės ataskaita, elektroninių ir popierinių jūrlapių koordinacinės darbo grupės ataskaita, permatavimų monitoringo darbo grupės ataskaita, vandens lygio atskaitos darbo grupės ataskaita, apžvelgta hidrografinių matavimų ir jūrinio kartografavimo informacijos būklė duomenų bazėje C-55 BSHC valstybėse narėse ir kiti klausimai. Konferencijos metu buvo patvirtintas Baltijos jūros jūrlapių vertikalios atskaitos sistemos 2000 (Baltic Sea Chart Datum 2000) sutrumpinimas BSCD2000.

    Pristatant FAMOS projekto būklės ataskaitą buvo paminėta, kad šis projektas padeda atrasti efektyvesnius ir saugesnius kelius, padeda pagrindą studijoms pereiti nuo 2D prie 3D navigacijos ir pasiruošti ateičiai, kai plauks autonominiai laivai. Taip pat valstybės buvo paragintos pamąstyti apie projekto trečios fazės įgyvendinimą, apie naujus tikslus, kurie būtų labiau orientuoti į vartotoją.

Suomijos delegacijos vadovas pristatė projektą „Intelektualus jūrinis farvateris“. Šio projekto šūkis yra „Viena jūra – autonominė jūrinė ekosistema“ ir siekis yra 2025 metais turėti pirmą pasaulyje veikiančią autonominę laivo sistemą ir apima kelias sritis: batimetriniai paviršiai, pagerintos vandens lygio paslaugos, jūros būklė (srovės, bangos, ledai).

   Komisijos permatavimų monitoringo darbo grupės 16-ajame posėdyje (toliau – MWG16), kuris vyko iš karto po konferencijos ir kuriam pirmininkavo Suomijos atstovas, vyko regioninės diskusijos dėl S-44 standarto, kiekviena dalyvaujanti valstybė pristatė vykdomų matavimo darbų progresą po paskutinio MWG posėdžio, FAMOS Odin projekto planų vykdymo rezultatus, buvo aptarti HELCOM permatavimų duomenų bazės veikimo ir atnaujinimo klausimai.

 

 

 
Informaciją atnaujino: Rasa Karnackienė, Planavimo ir informacijos valdymo skyrius
Informacija atnaujinta: 2017-09-29 09:18
 
 
 

Korupcijos prevencijos linija (8 800) 223 44

Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas - 188781973.
J. Janonio g. 24, 92251 Klaipėda. Tel. (370 46) 469 602, faks. (370 46) 469 600,
msa@msa.lt © Biudžetinė įstaiga Lietuvos saugios laivybos administracija.
Viso apsilankė7366952
Šiandien388
Dabar naršo69
 
Sprendimas: Fresh Media      Naudojama EasyWeb 3 sistema