Įstaigos naujienos

Spausdinti

Administracija dalyvauja TOOP projekte

2017-10-11

    Šių metų spalio 4–5 dienomis Romoje (Italija) vyko bandomojo projekto „Vieno karto principas“ (angl. „The Once Only Principle“, toliau – TOOP) darbo grupių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Lietuvos saugios laivybos administracijos atstovas. TOOP projekte dalyvauja 50 organizacijų iš 21 ES valstybės narės ir asocijuotų šalių. Projektas, pritarus Europos Komisijai ir gavus finansavimą (biudžetas – 8 mln. eurų) iš Europos Sąjungos „Horizont 2020“ mokslinių tyrimų ir inovacijų programos, yra vystomas nuo 2017 m. sausio mėn. jis yra ES e-valdžios veiksmų plano 2016–2020 metams dalis ir prisidės didinant bendrosios skaitmeninės rinkos efektyvumą.

    TOOP projekto pagrindinis tikslas yra išnagrinėti ir pademonstruoti „vieno karto“ principą tarpvalstybiniu mastu. TOOP projektas užtikrins, kad informacija viešojo administravimo įstaigoms būtų teikiama tik vieną kartą, nepriklausomai nuo bendrovės kilmės šalies, panaikins bereikalingą naštą Europos verslui, kai reikalaujama pakartotinai teikti duomenis ir dokumentus. Pagal „vieno karto“ principą viešojo administravimo įstaigos turėtų imtis veiksmų, siekdamos keistis duomenimis, atsižvelgdamos į privatumo ir duomenų apsaugos įstatymus, tiek valstybės viduje (tarp veiklos sektorių), tiek tarp valstybių. Tam reikalingas bendras sprendimas sujungti skirtingas sistemas. Kuriant sąsajas tarp duomenų naudotojų ir duomenų teikėjų, tokių kaip verslo ir kiti valstybiniai registrai, reikalinga visapusiškai apjungianti architektūra, padėsianti tarpusavyje bendradarbiauti valstybėms visos Europos mastu. Tokios architektūros sukūrimas (įvairių šalių registrų ir e-valdžios struktūrų sujungimui) yra TOOP projekto tikslas. TOOP atsižvelgs į esamas ES sistemas (pvz., EIRA, EIF) ir bendrųjų IT dalių (pvz., e-Delivery), naudojamų kaip skaitmeninių paslaugų priemonės Europos infrastruktūros tinkluose, pakartotinį naudojimą.

    TOOP projektas išbandys „vieno karto“ principą viešojo administravimo įstaigose ir įmonėse, veikiančiose tarpvalstybiniu principu. Šiuo metu vystomi trys bandomieji projektai skirtingose srityse:

- tarpvalstybinės e-paslaugos verslo mobilumui („Pilot Area 1“);

- prisijungusios bendrovės duomenų atnaujinimas („Pilot Area 2“);

- elektroniniai laivo ir laivo įgulos narių dokumentai („Pilot Area 3“).

    Lietuvos saugios laivybos administracija dalyvauja projekto „Pilot Area 3“ dalyje, kurioje siekiama sujungti 60 informacinių sistemų, esančių bent 20 valstybių, ir sukurti bandomąją koncepciją dėl galimybės vienoje platformoje elektroniniu būdu keistis laivų ir laivo įgulos turimų liudijimų, sertifikatų ir jūrinių dokumentų duomenimis. Tokiu būdu į bet kurį jūrų uostą įplaukiantį laivą turintys tikrinti inspektoriai kompiuteryje jau iš anksto matytų visus duomenis apie laivo liudijimus, sertifikatus bei laivo įgulos turimus jūrinius dokumentus su galiojimo datomis. Tarpvalstybinis bendradarbiavimas žymiai paspartintų laivo ir įgulos inspektavimo procedūras, garantuotų didesnį skaidrumą tikrinant dokumentus, mažintų administracinę naštą laivų kapitonams ir verslo subjektams, būtų sukurta galimybė verslui veikti nepriklausomai nuo kilmės šalies.

    Projektą planuojama pabaigti iki 2019 m. birželio mėn.

    Daugiau informacijos apie vieno langelio principą ir TOOP projektą rasite adresu http://www.toop.eu/.

 

 
Informaciją atnaujino: Rasa Karnackienė, Planavimo ir informacijos valdymo skyrius
Informacija atnaujinta: 2017-10-11 14:59
 
 
 

Korupcijos prevencijos linija (8 800) 223 44

Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas - 188781973.
J. Janonio g. 24, 92251 Klaipėda. Tel. (370 46) 469 602, faks. (370 46) 469 600,
msa@msa.lt © Biudžetinė įstaiga Lietuvos saugios laivybos administracija.
Viso apsilankė7366950
Šiandien386
Dabar naršo67
 
Sprendimas: Fresh Media      Naudojama EasyWeb 3 sistema